1. ANASAYFA
  2. IZFW

IZFW

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ege İhracatçı Birlikleri, Ege Hazır Giyim ve Sanayicileri Derneği, İZFAŞ, EGSD vb kurumlar organizasyona destek vermektedirler. İş dünyasından,cemiyet hayatından ve bir çok tanınmış ünlü simanın katılımları beklenmektedir. İzmir Fashion Week aracılığıyla moda severler de çok sayıda tasarımcıyı tanım ve ürünlerini inceleme fırsatı yakalayacaklar.
 

İZFW kapsamında gerçekleştirilecek diğer etkinlikler ile de farklı sanat dallarını izleme imkanına kavuşacaklar. İzmir Fashion Week organizasyonu İzmir’e bir moda ve tasarımcı kenti olma yolunda bir olanak sağlamaktadır. Türk tasarımcı ve markaların yerli ve uluslar arası alanlarda tanıtılması için bir platform oluşturmaktadır. Moda endüstrisinde tasarım gücünü arttırmak ve sektöre ekonomik büyümenin sağlanmasına destek olmak. Tasarımcılara ve markalara yeni sezon koleksiyonlarını tanıtma imkanı vermek.


Türkiye’nin her noktasına ürünlerini ulaştıran hazır giyim firmaları için yeni pazarlar üretmek. Hazır giyim sektörünün yüksek nitelikli ürünlerini kamuoyu ile buluşturmak. Ülkemizin önde gelen isimlerini moda basınını ve alıcılarını İzmir ile buluşturmak. İzmir ekonomisine katkıda bulunmak.